Barbara Dąbek

Doradczyni i animatorka organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej i inicjatyw społecznych. Pasjonatka nowych technologii wykorzystywanych w działaniach trzeciego sektora w Polsce i na świecie, crowdsourcingu i map społecznościowych. Od 2006 roku związana z przedsięwzięciami na rzecz odpowiedzialnej i etycznej konsumpcji, a także edukacji ekologicznej.

Absolwentka programu edukacyjnego „Globalny Świat Pracy – Globalne Działania” organizowanym przez związek stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i Radę OPZZ, a także Letniej Szkoły Innowacji Społecznych UNDP. Z wykształcenia geografka, prowadziła szkolenia podczas „Kto uszył Twój dress?”, zaangażowana w działania Partnerstwa na rzecz odpowiedzialnej mody w Polsce.

SlowFashion czyli co (z)noszę – warsztaty etycznej mody

Warsztat skierowany do osób zainteresowanych modą, trendami i ekologią.
Przemysł odzieżowy i jego problemy to tematyka dotykająca każdej osoby. Moda jest sferą obecną nie tylko w świecie tekstyliów. Żyje w kulturze, marketingu i biznesie, konsumpcji, a także przyczynia się do powstawania problemów społecznych.

Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się:

Czym jest etyczna/odpowiedzialna moda;
Co oznaczają terminy „godna praca”, „fast fashion”, „slowfashion”, łańcuch dostaw.

Przekonają się także, dlaczego warto zwracać uwagę na metki nie tylko pod kątem poszukiwania znanej marki. Dowiemy się co kryje cena, którą wydajemy za odzież. Podczas warsztatów każda osoba pozna także sposoby na zmianę swych modowych nawyków konsumpcyjnych w celu rozwiązania problemów istniejących w przemyśle odzieżowym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s