Bogusław Pyrgies

Bogusław Pyrgies (54), w 2004 roku w następstwie wewnętrznego przebudzenia, które całkowicie odmieniło jego życie, przyjął SannyasOsho oraz nowe imię ArpanaMegha (zraszająca chmura) i wyruszył w drogę ścieżką „poznawania siebie i wzrastania”, codziennie praktykuje medytacje wg Osho.

Prowadzi zajęcia warsztatowe w małych grupach; uczy przede wszystkim technik medytacyjnych, rozwiewając błędne wyobrażenia na temat medytacji, gotuje i uczy gotowania potraw wegetariańskich, inspiruje do świętowania życia, zachęca, by być sobą i robić swoje, kierując swoje życie na zupełnie nowe tory. Ulubione formy medytacji: Satori, Medytacja Dynamiczna, Mistyczna Róża i Vipassana.

W 2009 roku spotkał Sri Vasta,oświeconego Mistrza, człowieka, który inspiruje do całkowitego wyzwolenia i przedstawia sobą kulminację najwyższych możliwości. Od Sri Vasta pobiera nauki wprowadzające w nową świadomość, które bazują na przebudzonej duchowości i są inspiracją dla nowej ludzkości.

Od 2010 roku Megha buduje pod Lublinem Centrum Terapii i Rozwoju Wewnętrznego OSHO-VAST, którego otwarcie planowane jest w maju 2014 roku.
Megha jest terapeutą zajęciowym, wydawcą książek, autorem i kompozytorem muzyki.

Techniki medytacji OSHO.

Współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć. Owszem – siedzimy
i czytamy gazety, słuchamy muzyki – siedzimy i oglądamy telewizję – siedzimy i jemy, siedzimy i rozmawiamy, siedzimy i myślimy – to potrafimy, ale nigdy po prostu nie siedzimy, tego NIE potrafimy.

W epoce podboju kosmosu, medytacja musi nabrać tempa a człowiek musi zdobyć się na coś więcej, niż powtarzanie technik medytacyjnych wymyślonych dwa tysiące lat temu.
Wtedy siedzenie, zwyczajne siedzenie, było czymś naturalnym. Teraz, niestety nie jest.
Człowiek współczesny zwyczajnie siedzieć nie potrafi.

„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są – tak naprawdę – wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją – oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów.
Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć – nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony”.
(Osho)

Dla zaspokojenia potrzeb współczesnego człowieka Osho zaproponował niepowtarzalną receptę – proste i zwyczajne techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metody na uwolnienie napięcia, służące przebudzeniu człowieka na jego własną naturę: Medytację Dynamiczną, Kundalini, Gourishankar, Mandala, Przestrzeń i wiele innych.
Nie ma w nich dogmatycznych ram; wykorzystuje się wszystko, co działa i powiększa naszą świadomość: pradawne ćwiczenia jogiczne, najnowsze terapie i niepowtarzalne metody Osho.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s