Damian Janus

Psycholog, filozof, religioznawca. Specjalista psychologii klinicznej. Odbywał szkolenia w zakresie psychoterapii Gestalt, psychoterapii psychodynamicznej i psychonalitycznej oraz pracy z ciałem.

Od wielu lat bierze udział w treningu psychoanalitycznym (seminaria, prezentacje kliniczne, konferencje, własna psychoanaliza) w ramach Krakowskiego Koła Nowej Szkoły Lacanowskiej. Ukończył dwuetapowe szkolenie w metodzie ustawień systemowych u Heiko Hinrichsa, uczestniczył w warsztatach i seminariach Berta Hellingera, Ilse Kutschery, Gerharda Walpera.

Doświadczenie zawodowe: praca na oddziale psychiatrii, w poradni psychologicznej i poradni uzależnień, prowadzenie zajęć dydaktycznych i warsztatów dla studentów i uczniów. Autor publikacji na temat psychopatologii i psychoterapii oraz rozdziału „Metoda ustawień systemowych według Berta Hellingera” w podręczniku akademickim „Psychoterapia” pod red. L. Grzesiuk, H. Suszek.
Pracuje jako psychoterapeuta i coach, prowadzi szkolenia w metodzie ustawień systemowych dla psychoterapeutów i coachów.
Więcej informacji o prowadzącym pod linkiem http://rozwiazaniasystemowe.pl

Ustawienia systemowe – zainicjuj rozwiązania życiowych problemów

Ustawienia systemowe są metodą psychoterapii. Opierają się na odkryciu przez Berta Hellingera systemowych czynników warunkujących nasze różnorodne problemy – zarówno problemy psychologiczne, jak i niepowodzenia życiowe oraz niektóre dolegliwości somatyczne. Chodzi tu o „siły”, które panują w rodzinach, a których nie jesteśmy świadomi. Chodzi także o nasze nieświadome postawy, które nabywamy w dzieciństwie. Hellinger opisał prawa, jakimi kieruje się system rodzinny jako całość oraz „zanurzona” w nim nasza jednostkowa psychika. Znajomość tych praw służy naszemu szeroko rozumianemu zdrowiu.

Na czym polega ustawienie?
W jego trakcie obce osoby – reprezentując członków rodziny i samego klienta – ujawniają prawdziwe zależności w systemie rodzinnym klienta oraz jego nieświadome postawy. Terapeuta tak prowadzi ustawienie, aby na końcu uzyskać kierunek i obraz rozwiązania. Specyfiką i „magią” ustawień jest to, że nie trzeba niczego nikomu perswadować, sugerować, a nawet tłumaczyć – klient sam rozpoznaje źródło swojego problemu oraz wyraźnie czuje, w którą stronę podążać ku rozwiązaniu.

Zajęcia będą składały się z części teoretycznej, w której zostaną przedstawione podstawy metody i jej zastosowania oraz – jeśli czas na to pozwoli – krótkiej prezentacji praktycznej, w formie pracy w parach lub pracy na tle grupy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s