Grzegorz Krawiec

Z wykształcenia mgr inż. budownictwa. Jego zainteresowania skupiają się wokół ekologicznych metod budowania, możliwości wykorzystania naturalnych surowców w budownictwie oraz wpływu budynków mieszkalnych na stan zdrowia ludzi. Za cel postawił sobie propagowanie idei zdrowego, ekologicznego budownictwa oraz uświadamianie ludzi, jak wielkie znaczenie ma to, gdzie mieszkamy (jaki budynek, z jakich materiałów wykonany). Więcej informacji o prowadzącym pod linkiem zdrowiewbudowie.jimdo.com

Tynki dla domów ze słomy / Tradycyjne metody tynkowania.

Tynki gliniane stosujemy w zdrowym budownictwie. Taki tynk tworzy oddychającą powierzchnię przepuszczającą powietrze w obie strony ściany: na zewnątrz i do wewnątrz. Odpowiednia impregnacja zewnętrznej warstwy tynku uodparnia go na działanie wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych. Tynki takie są o wiele tańsze niż ogólnie stosowane tynki cementowe i można je wykonywać samemu lub z grupą przyjaciół.
Celem warsztatu jest zaznajomienie się z rodzajami tynków glinianych, ich zastosowaniem praktycznym, oraz umiejętnością nakładania tych tynków na ściany budynków stawianych w technice strawbale, czyli ścian z wypełnieniem kostkami słomy. Dowiemy się także jak rozpoznać glinę i jak wykonać masę tynkarską z gliny.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s