Ioannis Koulanis

Od lat kroczę ścieżką duchową, jako nauczyciel “Kursu Cudów” (“A Course In Miracles”), licencjonowany nauczyciel Jogi, akredytowany przez Yoga Alliance I certyfikowany refleksologiem. Prowadzę terapię Reiki i praktykuję Vipasanę. Pracując nad NVC (Porozumienie bez Przemocy) mam silne zobowiązanie do wniesienia do relacji terapeutycznej całego siebie, wraz z ciałem, umysłem i duchem. Uważam, że współpraca z całością, będącego w emocjonalnym związku, „ciała-umysłu” zapewnia klientom potężne możliwości uzdrowienia. Techniki jakich używam to między innymi medytacje, praktyki oddechowe, prowadzone wizualizacje, pracę z prowadzonymi asanami jogi wraz z badaniem emocji i dialogiem zgodnym z zasadami NVC. Mam duże doświadczenie w pracy z szeroką gamą klientów, którzy pragną zmiany w różnorodnych aspektach życia, takich jak depresja, lęki, samorealizacja i ekspresja siebie, wyzwania relacji, traumy i nadużycia. Więcej o prowadzącym po linkiem  www.miracleseeker.com

Komunikować bez przemocy ? – Jak

Czy czasem przemilczasz to co czujesz w obawie że kogoś zranisz?
Czy zdarza się że jak już powiesz, to później masz pretensje do siebie, że może trzeba było to zrobić winny sposób? lub po prostu jest jak po „wybuchu bomby”?
Czy czasem masz sytuacje, w których nie wiesz jak powiedzieć to o co Ci chodzi?
ZAMIAST TEGO
Chcesz nauczyć się jak mówić o swoich emocjach, potrzebach tak by nie ranić innych, ale i nie „dusić tego w sobie” – nie zdradzać siebie?

TEGO WŁAŚNIE UCZY METODA NVC !
CO TO JEST KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY – NVC?
NVC jest metodą opartą na zasadzie braku przemocy, stworzoną przez doktora Marshalla B. Rosenberga, znanego i nagradzanego psychologa. 
NVC znalazło swoje zastosowanie między innymi : w biznesie, dużych organizacjach, wychowywaniu dzieci, edukacji, psychoterapii, służbie zdrowia, przy leczeniu zaburzeń odżywiania, w więzieniach, oraz jako podstawa do stworzenia książki dla dzieci. 
Rosenberg z powodzeniem używał technik Komunikacji Bez Przemocy podczas programów pokojowych w obszarach konfliktów zbrojnych, między innymi w Ruandzie, Burundi, Nigerii, Malezji, Indonezji, na Sri Lance, w Kolumbii, Serbii, Chorwacji, Irlandii oraz na Bliskim Wschodzie, wliczając w to tereny okupowanej Palestyny. 
NA CZYM POLEGA NVC? 
NVC obejmuje zarówno umiejętności w komunikowaniu się (które sprzyjają tworzeniu empatycznych relacji), jak również znajomość korelacji między naszym dobrym samopoczuciem a świadomością iż używamy naszej siły aby razem zaspokajać potrzeby wszystkich zainteresowanych. 
To podejście, podkreśla współodczuwanie i empatię jako główną motywację do działania, a nie strach, poczucie winy, wstyd, winę, przymus, groźbę czy też usprawiedliwienie karania. Innymi słowy chodzi o to, żeby dostać to czego chcesz i potrzebujesz, z powodów których nie będziesz później żałować. 
NVC NIE polega na sprawianiu aby ludzie robili to czego my chcemy. Chodzi bardziej o stworzenie jakości połączenia dzięki któremu potrzeby wszystkich są zaspokojone dzięki dawaniu z chęci. 
„Wszystko co zostało zintegrowane w NVC było już znane od stuleci, na temat świadomości, języka, umiejętności porozumiewania się i użycia siły. Pozwala to nam zachować perspektywę empatii dla siebie i innych, nawet w trudnych warunkach”
— Marshall B. Rosenberg, Phd
UMIEJĘTNOŚCI W KOMUNIKACJI BEZ PRZEMOCY
1.Odróżnianie obserwacji od oceniania. 
2.Odróżnianie czucia od myślenia. 
3.Umiejętność połączenia się z uniwersalnymi ludzkimi potrzebami/wartościami.
4.Proszenie o to czego potrzebujemy, w sposób który jasno i klarownie oznacza czego chcemy.
Używanie NVC nie wymaga aby druga strona również znała te techniki, nie musi nawet do nas się odnosić z empatią. 

NA TYM KRÓTKIM WARSZTACIE POZNASZ:
Poznasz narzędzia NVC zaprojektowane aby wzmacniać i rozwijać empatię i zrozumienie zarówno we własnym dialogu wewnętrznym jak i w relacjach z innymi. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s