Karolina Wójcik

Trenerka idei slow life i kompetencji społecznych, edukatorka ekologii. Z wykształcenia geograf, wieloletnia harcerka, absolwentka Szkoły Liderów. Od 11 lat animatorka społeczna.W swoich działaniach stara się łączyć zamiłowanie do uważnego życia, przyrody i rozwoju osobistego, komponując je we wzajemnie uzupełniającą się jakość. Specjalizuje się w warsztatach grupowych, grach terenowych i tworzeniu ekologicznych pomocy dydaktycznych.

W 2013 roku założyła lubelski Klub Slow Life, aby promować zdrowy styl życia i wartościowe formy spędzania czasu, kontakt z naturą, tworzenie bliskich międzyludzkich relacji. Aktywnie uczestniczy w i współtworzy lokalne inicjatywy. Współpracuje ze środowiskiem organizacji pozarządowych, szkół, firm szkoleniowych i restauracji. Prywatnie mama przedszkolaka, zaszczepiająca od skorupki miłość do roweru i przygód, poszukująca dla swojego dziecka kreatywnych sposobów na wspieranie jego rozwoju, rozbudzanie ciekawości życia oraz poznawania świata.
ekotrening.pl

Praktyka powolności – o utrwalaniu momentów i tempie sprzyjającym jakości.

Czas trwania:  1,5h
Forma: warsztat, na dworze(na pufach i kocach)

Czy tempo Twojego życia sprzyja Twojemu zdrowiu, relacjom i czy naprawdę daje pożądane efekty?
Czy masz czas dla siebie, na zrozumienie własnych potrzeb, realizację chociaż drobnych marzeń?
Co chciał(a)byś wnieść do swojego życia, aby czuć się szczęśliwszym(ą)?

Zwolnij. Pozwól sobie na głębszy oddech. Uśmiechnij się do siebie i otoczenia. Bądź pełniej tu, gdzie jesteś! Odkryj atuty powolności!

Podczas warsztatu opowiemy o idei powolności, tzw. slow life. W jakich dziedzinach życia warto ją ugościć i co dzięki temu zyskamy. Znajdziemy argumenty na to, że powolność nie zawsze wydłuża nam czas. Co więcej! Może sprawić, że efekty przyjdą szybciej i będą trwalsze! Spróbujemy także obudzić zmysły i odtworzyć wartościowe momenty.

 

Tradycje rodzinne – kreatywny warsztat kreowania bliskich relacji.

Czas trwania: 1,5 h
Forma: warsztat, na dworze(na pufach + kocach)
Dla kogo? Rodziców i przyszłych rodziców :), osób zainteresowane tematem
Info: Można zabrać ze sobą dzieci:)

 

Tradycje rodzinne = święta? Niezupełnie lub nie tylko!
Rodzinna tradycja, to także zwyczaje, które tworzymy sami. To bliskość, otwartość, radość, wspólne pomysły i bycie ze sobą. To nasza własna historia naturalnie wpisana np. w tygodniową czy roczną kartę kalendarza. To niedzielne aktywności, każdą porą roku wyprawy do lasu, przepis na zupę „nic”, specjalne przywitanie za pomocą kombinacji ruchów ręki, okrzyki rodzinne, „słoik dobrych chwil”,  umiejętność przekazywana przez najstarszego członka rodziny.
Zwyczaje mogą być niesamowitą przygodą, budującą atmosferę domu i bliskie relacje.

Podczas warsztatu uczestnicy znajdą przestrzeń, by spróbować wydobyć z dotychczasowych rodzinnych wydarzeń, doświadczeń, własnych potrzeb i pomysłów rodzinne zwyczaje. Rozruszamy wyobraźnię, powspominamy miłe momenty. Porozmawiamy także o tym, czym różni się rytuał od rutyny.

Pomysł na warsztat opiera się na doświadczeniach z wielu lat harcerskiej działalności, która jest bogata w obrzędowość i symbolikę. Obserwując jak dzięki różnym zwyczajom harcerskim tworzy się wyjątkowa atmosfera w drużynach, budują się relacje na lata, wzmacniają charaktery i styl życia, postanowiłam świadomiej podejść do kształtowania tradycji we własnej rodzinie. Wnieść w nią harcerską radość i pomysłowość, odrobinę magii oraz wykreować nieco własnej rodzinnej zwyczajowości. Teraz chcę podzielić się swoim spojrzeniem i zachęcić do niego innych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s