Lech Mioduchowski

Ur. 1952 w Lublinie. Tu ukończyłem Technikum Łączności Nr 2 (1971) i Politechnikę Lubelską (1976 – chyba). @ lata pracy w zakładowych (FSC Lublin) i ponad-zakładowych strukturach Solidarności (MKZ Region Środkowo-Wschodni) -1980-81 (grudzień). 1982- do dziś – joga pod kierunkiem Sławka Bubicza, GabrielliGiubilaro, BKS Iyengara i innych nauczycieli. Dla ‚znawców’ tematu: jestem ostatnim polskim uczniem GabrielliGiubilaro – regularnie spotykam się z Nią od 1985 roku. Około roku 1995 opracowałem oryginalną i niezwykle skuteczną technikę doskonalenia ‚uważności’ nazwaną przeze mnie Praktyką Uważnego Jedzenia. Ciągle udoskonalana odbywa się na terenie Polski i Republiki Czeskiej. W dużym skrócie jest to połączenie ćwiczeń jogi, postu zupełnego i Medytacji Jedzenia wg Omrama. Więcej informacji o prowadzącym pod linkiem http://www.mioduchowski.org

Warsztaty jogi Iyengara. Praktyka Uważnego Jedzenia.

Na początku umówimy się co do znaczenia pojęcia „uważność’. Omówimy pokrótce klasyczne metody pracy z tak określoną ‚uważnością’. Następnie opisany zostanie temat głodówek zupełnych – jako jednej z najpotężniejszych metod samoleczenia. W zasadniczej części wykładu opisana zostanie metodyka Praktyki Uważnego Jedzenia wraz z historią rozwoju jej modyfikacji (z omówieniem ich przyczyn).
Na miejsce ćwiczeń jogi proponowałbym salę w ośrodku ‚Pramana’ (w ramach Festiwalu). Istotną cechą jogi uczonej przeze mnie są ściany, długie pasy i haki (na ścianie). … Ale możliwe jest przeprowadzenie pokazowych ćwiczeń w ‚każdych’ warunkach i dla każdego chętnego uczestnika… Potrzebne są tylko maty antypoślizgowe i paski , które mogą zapewnić.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s