Małgorzata Chromiak

Mój kontakt z jogą ma już wieloletnią historię i rozpoczął się praktyką hatha jogi. Ale kiedy „przypadkiem” trafiłam na zajęcia Hari Dev Singh i doświadczyłam bardzo konkretnych zmian w moim ciele i umyśle, wiedziałam, że Kundalini Joga jest „moją” drogą, tą której poszukiwałam. Jest dla mnie odkrywaniem siebie i swoich potencjałów.
Praktykę Kundalini Jogi rozpoczęłam w 2009 r. z Sarb Jot Kaur i Hari Dev Singh. Ukończyłam kurs nauczycielski w Polsce według przekazu Yogi Bhajana (certyfikowany przez KundaliniResearchInstitute).
Zapraszam do doświadczenia Kundalini Jogi.

Kundalini joga – joga świadomości.

Jest dla ludzi żyjących we współczesnym świecie, posiadających dom i pracę, którzy równocześnie chcą zbalansować świat wewnętrzny z zewnętrzną rzeczywistością. Zawiera w sobie wszystkie elementy jogi, i jak wszystkie formy jogi, dąży do podniesienia Kundalini – energii obecnej w każdym człowieku.
Joga Kundalini jest kompleksową wiedzą o człowieku, techniką, której działanie można odczuć i poznać wyłącznie poprzez praktykę i doświadczenie na poziomie fizycznym, umysłowym i emocjonalnym. Jest najszybszą drogą osiągnięcia harmonii między ciałem, umysłem i duszą. Dokładnie odpowiada współczesnym wyzwaniom i potrzebom człowieka.
W Kundalini Jodze nie jest ważny stopień zaawansowania i przygotowania fizycznego. Może ją praktykować każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia, pochodzenie, narodowość, wyznanie czy religię. Jest dziedzictwem ludzkości, do którego możemy mieć obecnie dostęp.
Korzyści wynikające z praktyki:
• poprawa zdrowia (praktyka pobudza krążenie, leczy system nerwowy i hormonalny)
• równowaga emocjonalna
• zwiększona odporność na stres
• wewnętrzny spokój i pewność siebie
Praktyka Jogi Kundalini pomoże nam porzucić stare wzorce, uwolnić się od cierpień z przeszłości, które blokują nas przed byciem tu i teraz oraz przed osiągnięciem pełni naszych możliwości.
Joga Kundalini jest starożytną techniką. Na przestrzeni wieków była mapą dla umysłu
i świadomości przekazywaną hermetycznie poprzez linię mistrzów. W 1969 r. Yogi Bhajan przerwał tą długowieczną tradycję sekretu i rozpoczął publiczne nauczanie Jogi Kundalini, ucząc jej przez 36 lat na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s