mgr Anita Porębska

mgr Anita Porębska ur.16.12 1969, psycholog, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Lublinie; kształcenia podyplomowego z zakresu „Systemowego rozumienia rodziny” oraz „Całościowego szkolenia podyplomowego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty”, atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, realizowanego w ramach Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii im. J. J. Haubenstocków w Krakowie.
Od wielu lat poszerza swoje umiejętności zawodowe, zarówno terapeutyczne jak i trenerskie, uzyskując certyfikat Master Practitioner of Art of NLP, wydany przez The Society of NLP – Bandler & Associates; certyfikat Trenera Racjonalnej Terapii Zachowań, certyfikat Terapeuty i Superwizora terapii Simontona, wydany przez Simonton Cancer Center Santa Barbara USA.
Od 1998 r. zajmuje się własną działalnością zarówno terapeutyczną jak i szkoleniową, prowadząc liczne grupy i warsztaty dydaktyczne, współpracując także z innymi firmami szkoleniowym.

Wsparcie psychologiczne w chorobach nowotworowych

Kiedy w latach 70. C. Simonton tworzył swój program terapeutyczny, do jego ośrodka przyjmowane były wyłącznie osoby uznane za nieuleczalnie chore. Takie, którym lekarze dawali jedynie od kilku do kilkunastu miesięcy życia. Po terapii okazało się, że kontynuując leczenie onkologicznie, wzbogacone o elementy pracy ze stresem, emocjami i całą swoją psychiką, chorzy ci w wielu wypadkach przeżywali znacznie dłużej niż osoby o porównywalnym stadium choroby, które były leczone „jedynie” onkologicznie. Co więcej – u wielu pacjentów kliniki  nastąpiła remisja i całkowite cofnięcie objawów choroby. Ponadto uczestnictwo w programie psychoterapeutycznym znacznie podnosiło jakość  ich życia, także w zakresie satysfakcjonujących relacji z otoczeniem.
 Metoda Simontona ma udokumentowaną skuteczność i z powodzeniem jest stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie. Opiera się na prawdziwie holistycznym programie, odnoszącym się do wszystkich podstawowych sfer życia człowieka: behawioralnej (relaks, wizualizacja, kształtowanie zdrowych nawyków, stosowanie się do leczenia, aktywne uczestnictwo w terapii, rekreacja, zachowania prozdrowotne, jak asertywność, dieta, ruch, itd.) poznawczej – RTZ (kształtowanie zdrowych myśli, przekonań i postaw – ich wpływu na emocje i zdrowienie, stawianie celów, rozwiązywanie problemów, obraz samego siebie), emocjonalnej (rozwijanie i utrzymywanie nadziei, skuteczne radzenie sobie z lękiem, przygnębieniem, złością, poczuciem beznadziei i bezradności, przystosowanie i radzenie sobie z codziennymi stresami, rozwój „kompetencji emocjonalnej”, skuteczne radzenie sobie w stanie kryzysu emocjonalnego, radzenie sobie z poczuciem winy), duchowej (rozwój zdrowych przekonań duchowych/ filozoficznych/religijnych, odkrywanie znaczenia, głębokiego spełnienia i sensu życia, radość życia, przekonania i emocje związane ze śmiercią), społecznej i rodzinnej (rozwój systemu wsparcia, stosowanie dostępnych źródeł wsparcia, rozwój umiejętności komunikowania się z bliskimi, wsparcie dla osób wspierających), fizycznej (dieta, aktywność fizyczna, zabawa i rekreacja, jakość życia i umierania).
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s