Prof. dr hab. n. farm. Kazimierz Głowniak

Autor ponad 140 publikacji naukowych w renomowanych czasopismach, z czego 59 prac zostało opublikowanych w czasopismach z tzw. „listy filadelfijskiej”. Współautorstwo w 6 monografiach i międzynarodowych encyklopediach chromatograficznych oraz 4 skryptów do ćwiczeń dla studentów z zakresu fitochemii i farmakognozji. Współorganizator i przewodniczący Komitetu Naukowego siedmiu ogólnopolskich konferencji naukowych na temat: „Zastosowanie metod chromatograficznych w badaniach fitochemicznych i biomedycznych” – w latach: 1992-1998.
Inicjator i przewodniczący Komitetu Naukowego czterech międzynarodowych sympozjów naukowych na temat: „The Application of Chromatographic Methods in Phytochemical & Biomedical Analysis”, w latach: 1999-2004. Członek Senackiej Komisji Współpracy z Zagranicą oraz członek Senackiej Komisji ds. Inwestycji i Aparatury, a także Organizacji, Rozwoju i Budżetu AM w Lublinie. Jako prodziekan, a następnie dziekan Wydziału Farmaceutycznego był współtwórcą jedynego w Polsce kierunku apteczno-zielarskiego, zaś Wydział uzyskał certyfikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wykonywanie analiz i dopuszczanie do obrotu roślinnych produktów leczniczych.

Znaczenie leku roślinnego w profilaktyce i leczeniu chorób.

Profesor korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia wprowadzi nas w tajniki farmakognozji. Opowie o niezwykłych właściwościach całkiem zwykłych roślin, a także o możliwych wykorzystaniach tych rzadziej spotykanych. Podzieli się z nami swoją szeroką wiedzą na temat zastosowania roślin w medycynie, a także o lekach powstałych na ich bazie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s