Renata Grzebała

Wiceprezes i współzałożycielka Stowarzyszenia „Rytm Ziemi”. 
Jestem zwolenniczką ekowiosek i małych społeczności w których ważne są relacje międzyludzkie i współpraca. Od lat poszukuję rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości ludzkiego życia i jednocześnie będą sprzyjać otaczającej nas naturze. Lubię kontakt z przyrodą i podróże. Fotografuję i medytuję. Interesuję się psychologią, naturalnym budownictwem, rozwojem osobistym. Na co dzień pracuję w zakładzie produkcyjnym.

Gospodarka społecznego dobrobytu

Gospodarka Dobra Wspólnego jest międzynarodowym programem gospodarczym, który działa na płaszczyźnie gospodarczej, politycznej i społecznej.
Płaszczyzna gospodarcza GDW to Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Najważniejszymi wartościami są tu godność człowieka, solidarność, ochrona środowiska i zabezpieczenia socjalne.
Płaszczyzną polityczną GDW jest wprowadzenie zmian w polskim i europejskim ustawodawstwie, poprawa jakości życia społeczeństwa oraz wprowadzenie systemu gospodarki, która będzie przejawiała się w szacunku do natury i jej surowców, ochronie lokalnego rynku pracy i samorządowemu administrowaniu regionów w imię wspólnego dobra mieszkańców.
Płaszczyzna społeczna GDW, to przede wszystkim ruch. Ma ona na celu podniesienie świadomości na temat konieczności zmiany systemu, w oparciu o wspólne, wzajemnie wspierane działania jak największej grupy ludzi.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s